POZNANIE POPRZEZ DZIAŁANIE

  • Post author:
  • Post category:WYDARZENIA

Uczniowie klas IV mają w tym roku szkolnym na lekcjach religii możliwość poznania historii ludzi czasów nam bardzo odległych. Historie te wprowadzają uczniów w świat prosty, zwyczajny, a jednocześnie ciężki, pracowity i niebezpieczny, pełen zaskakujących wydarzeń, które niekiedy zmieniały losy, a nawet życie owych bohaterów. Aby bardziej przybliżyć się do codziennego życia Nomadów, czyli wędrowców, którzy nieustannie zmieniali swoje miejsce życia w poszukiwaniu żywności, wody, opału lub pastwisk dla swoich zwierząt, uczniowie sami mieli zaprojektować i wykonać Namioty Nomadów, w których ci żyli i mieszkali, a także Ołtarz, który miał przypominać o miejscu spotkania człowieka z Bogiem. Jak można zauważyć na zdjęciach, praca ruszyła pełną parą, a efekt jest oszałamiający i zadziwiający. Wszystkim udało się odtworzyć ducha tamtego czasu.