"Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek, jaki włożyliśmy, aby go osiągnąć". (Bruce Lee)

W naszej szkole zachęcamy, motywujemy do udziału w konkursach. Nasza oferta skierowana do uczniów to propozycje konkursów na różnym szczeblu – począwszy od szkolnych, poprzez konkursy powiatowe, wojewódzkie, ogólnopolskie czy międzynarodowe. Konkursów jest wiele i każdy może wybrać coś dla siebie. Jedne angażują zdolności intelektualne, inne uruchamiają kreatywność i fantazję, a jeszcze inne wymagają zdolności do abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Obecnie wiele konkursów promuje zdrowy styl życia, ruch, aktywność, ekologię, dbałość o środowisko.

Zachęcamy do podejmowania wyzwań i udziału w konkursach.

sekces

Dlaczego warto brać udział w konkursach?

Po pierwsze: stawiamy sobie cel. Mamy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, podejmujemy wysiłek i trud przygotowań, uczymy się systematyczności. Pracujemy nie tylko po to, aby od razu wygrać, ale aby wzbogacić swoją wiedzę, odkrywać nowe światy nauki, poszukiwać odpowiedzi na coraz to nowe pytania. Oczywiście, jeśli staniemy na podium, otrzymamy medal, tytuł, dyplom, laur zwycięzcy, to jest to powód do radości i dumy. Ale pamiętajmy, że nie każdy może być od razu mistrzem. Ważne jest to, że podjęliśmy wyzwanie, dodatkowy wysiłek, że rozwijamy swoje zainteresowania. To już jest olbrzymi sukces, a po nim będą przychodzić kolejne osiągnięcia.