„Moje miasto bez elektrośmieci”

elektrosmieci

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci” mającego na celu kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i ich rodzin oraz wszystkich mieszkańców.

Za zużyte lub niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne otrzymamy kupony, które będą przeliczane na punkty. Kupony można będzie wymienić na pomoce edukacyjne i wyposażenie sal.  Każdy elektrośmieć ma znaczenie, jednak za duże i ciężkie otrzymamy więcej punktów! Przypominamy, że elektrośmieciami są wszystkie urządzenia, w tym zabawki, które działały na prąd lub baterie. Oczywiście baterie i akumulatory też są elektrośmieciami, tak samo jak świetlówki kompaktowe (energooszczędne) czy liniowe (jarzeniówki).

Więcej informacji o elektrośmieciach znajdziecie Państwo w poradniku wydanym przez organizatora akcji ElektroEko pod adresem:

MMBE_poradnik-oddzielnie.pdf (moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl)

PUNKT ZBIÓRKI: Zużyty sprzęt można przynosić do Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdyni, ul. Nagietkowa 73 (piwnica-kotłownia) i przekazać osobie sprawującej dyżur. Sprzęt będzie odbierany bezpłatnie!

TERMIN: od 12.04 do 12.06.2023 r. w godzinach od 7.00 do 19.00 (dni powszednie)